POČÍTAČOVÝ KROUŽEK 2017 / 2018

Vážení rodiče,

ve školním roce 2017/2018 bude otevřen počítačový kroužek pouze pro žáky 3., 4. a 5. ročníku.

Vedoucí kroužku: Marcela Šopfová

Kontakt: pc.medlov@seznam.cz

Kroužek je pro žáky naší školy bezplatný, vybírat budeme pouze 50 Kč na tisk a spotřební materiál (přáníčka, apod.)

Počet žáků ve skupině: max. 8 (omezeno počtem počítačů ve třídě).

PRO ZAČÁTEČNÍKY (3. ročník)

Kroužek je pro děti, které mají zájem se něco nového naučit a baví je na počítači tvořit (nikoliv pouze hrát hry). Náplní kroužku budou základní dovednosti na PC a především grafický program Malování. Tento program je součástí operačního systému Windows - máme jej tak ve škole k dispozici. Zrovna tak by jej měly mít k dispozici děti doma, na svých počítačích.

Kdy: čtvrtek 13:00 - 13:45 h

Začínáme: čtvrtek 5. 10. 2017

PRO POKROČILÉ (4. a 5. ročník)

Náplní kroužku bude především program pro tvorbu prezentací PowerPoint (součást balíčku MS Office).
Schopnost tvořit prezentace se žákům bude ve vyšších ročnících na ZŠ jistě hodit.

Kdy: čtvrtek 14:00 - 14:45 h

Začínáme: čtvrtek 5. 10. 2017

Využití programu PowerPoint:

• tvorba a prezentace referátů do různých předmětů
  • vytváření diplomů, plakátů, obálek, pohlednic, štítků, záložek, obalů na sešity, rozvrhu hodin, sestavení fotoalba, ...

Rady pro rodiče, jak své děti vést při práci s digitálními technologiemi:

• Stanovte režim práce s počítačem; vymezte čas, kdy si dítě může s počítačem hrát, tedy kdy bude konzumovat technologie (hraním her, prohlížením webu apod.). Jiná věc je, když se s počítačem učí, když něco tvoří.
  • Povídejte si s dětmi o tom, co na počítači dělají. Zajímejte se o to; radujte se z toho, co vytvoří.
  • "Neodkládejte" děti k počítači třeba do dětského pokojíku. Nechte děti pracovat s počítačem tam, kde se odehrává rodinný život, v kuchyni, v obývacím pokoji. Děti budou pod větší kontrolou.
  • Ukažte dětem, co děláte na počítači vy.
  • Zajímejte se, s kým si vaše dítě na Internetu povídá, s kým komunikuje.
  • Musí-li se střídat více dětí na jednom počítači, přednost má v daný okamžitk ten, kdo jde pracovat (do školy, něco tvořit), před tím, kdo jde konzumovat.
  • Počítač by se neměl pro děti stát náhražkou skutečného života (sportování, pobyt v kolektivu mimo školu apod.).

ODKAZY

(mohlo by se hodit)

ZÁBAVA

TANGRAM - hlavolam (online hra)